Hirudoteraapiat ehk kaaniravi on kasutatud erinevate haiguste ravis juba iidsetest aegadest.

Kaaniravil on kolmekordse tugevus ehk 3x toime:

  1. Esmane toime tekib verelaskmisest, mille tulemusena saab nn halba, ebapuhast verd ohutult eemaldada, ergutades toksiinide väljavedajat lümfiringet ning meie keha tõeline taastaja immuunsüsteem aktiviseerub.
  2. Teine toime tuleneb kaanisüljes sisalduvatest ainetest, sh fermendid, mida on üle 120. Huvitav on see, et meie meditsiin on suutnud neist biokeemilise ainetest tehislikult vaid mõnda üksikud kopeerida, st. kaanisülje ained on ainulaadsed.
  3. Kolmas toime on energeetilist laadi, baseerudes refleksioloogias tuntud ja ka nõelravis kasutatud kehal asetsevatele energeetilistele punktidele ja tsoonidele, mis läbivad organeid ja moodustavad keha energeetilise kaardi, taastades Qi ehk eluenergia liikumise.

Kõik need toimed toetavad meie kehade (füüsilise, energeetilise ja mentaalse keha paranemist) paranemist ja aitavad viia meid rohkem tasakaalu.
On uskumatu, aga vahel on kaaniravi parema ja püsivama tulemusega, kui näiteks ravimite võtmine. Just selle efektiivsuse pärast kasutatakse hirudoteraapiat tänaselgi päeval.

Kaan on kui “farmatseutiline minivabrik.” 

12 levinumat haigust ja vaegust mille puhul kaaniteraapiast on tõesti kasu

Kaanidest on kasu ridamisi vaeguste, haiguste ja kannatuste puhul.
Valuvaigisti – osa kaanide ensüüme on anesteetilised, mis vähendavad valu. Tänu kaaniteraapiale paraneb verevarustus, antibakteriaalsed ensüümid kaanide süljest tapavad patogeenseid baktereid, samamoodi aitavad need immuunsüsteemi tugevdada.

Veresoonkonna ja kardiovaskulaarsed haigused
paraneb mikrovereringe ja seeläbi kogu keha verevastustus, ennetab infartki ja insulti

Kaanid toodavad mitmeid bioaktiivseid aineid, millest mitmed on antikoagulandid, mis tähendab, et need lahustavad fibriini hüübeid, samuti on kaanide süljes aineid, mis laiendavad veresooni. Kõik see kokku vähendab vere viskoossust, mis omakorda võimaldab paremat vere liikumist ja aitab ennetada infarkti ja insulti.

Spordivigastused
lühema ajaga efektiivne taastumine traumadest

Kaaniravi on väga efektiine ka spordivigastuste puhul, kus on tekkinud turse, valu ja põletikud. Kaani süljes leiduvad ensüümid laiendavad veresooni, puhastavad toksiinidest, parandavad vereringet ning kiirendavad seeläbi tervenemist. Kaanisülg sisaldab ka antibakteriaalseid ensüüme, mis aitavad ära hoida ja kõrvaldada bakterite tootmist. Kaaniravi vähendab vigastatud piirkonnas põletikku, turset ja valu.

Artriit
alandab põletikku ja väheneb valu

Asetades kaanid artriidist haaratud liigsele, imeb kaan sealt välja põletikulise vere, lubades seejärel nende süljes leiduvatel bioaktiivsetel ainetel ja ensüümidel teha oma tööd – vähendada põletikku ja seeläbi ka valu liigeses. Artriidi puhul öeldakse, et kaaniravi on vaja korrata 6 kuni 8 kuu järel. See on siiski väike hind, mida maksta tõhusa ja tõesti töötava teraapia puhul.

Kõrvaprobleemid 

Huvitaval kombel suudavad kaanid kõrvaldada terve rida erinevaid kõrvadega seotud probleeme, sealhulgas äkilist kuulmiskadu, tinnitust, isegi keskkõrvapõletikku.

Kõrgvererõhutõbi
alandab ja stabiliseerib vererõhku

Kõrgvererõhutõbi on enamlevinud haigus, mille puhul kaaniravi kasutatakse. Kaani süljes sisalduvad ensüümid aitavad vähendada vererõhku ja vere hüübimist, parandades seeläbi vereringlust. Kaani süljes leiduvad ensüümid lõhustavad ka juba tekkinud verehüübeid ja nende sattumist vereringesse. Ensüümid muudavad vere vedelamaks, parandavad vereringlust südame ja teiste kohaosade vahel.

Migreen
aitab vabaneda painavast peavalust ilma kõrvaltoimeteta 

Valud on teine enamlevinud terviseprobleem, mille leevendamiseks kaane kasutatakse. Migreen on mõnes mõttes sarnane kõrgvererõhutõvele, sest ka migreeni puhul võivad valu põhjuseks olla väikesed verehüübed, mis takistavad vereringlust ajus ja põhjustavad seeläbi peavalu, iiveldust, pearinglust jne. Kaani süljes sisalduv hirudiin leevendab valu ja lahustab verehüübeid. Eriti valutavas piirkonnas on oluline hea vereringe, mistõttu on kaanid siinkohal sobivaim ja ohutum, kui apteegist ostetud ravimid, millel on alati kõrvaltoimed.

Armkude
soodustab naha uuenemist

Kaani sülg toetab naha uuenemisprotsessi, mistõttu kasutatakse kaaniteraapiat edukalt ka armide ravimisel. Naha siirdamisel ja haavade ühendamisel võib tekkida venoosne ummistus, mis aeglustab naha tervenemist. Ummistused takistavad vereringet ja hapniku juurdevoolu ning nahk võib muutuda siniseks ning halvimal juhul koed surevad. Kaani süljes sisalduvad ensüümid lahustavad ummistusi ja parandavad haavas verevarustust. Kaanid võivad „halvaks läinud” armide peal imeda verd isegi kuni kaks tundi. Kaaniravi tulemusel on võimalik saavutada hea verevarustusega ilus roosa nahk.

Endometrioos
parandab verevarustust ning aitab eemaldada toksiinid naissuguorganitest

On leitud, et kaaniteraapia on äärmiselt heade tulemustega naistel, kel on endometrioos. Kaanide süljes on ensüüme, mis ei lase verel hüübida, mis tähendab, et taastub ka normaalne verevarustus emakas ning ka toksiinid uhutakse välja.

Glaukoomi pidurdamine
vähendab silma siserõhku ja parandab silma verevarustust

Hirudoteraapial võib olla väga hea efekt hoidmaks glaukoomi edasi arenemast. Kaane kasutatakse vähendamaks verevoolu silma, mis omakorda vähendab silma sisest rõhku.

Hepatiit
puhastab, tugevdab ja soodustab maksatööd

Kaaniravi on kasutatud hepatiidi puhul juba aastatuhandeid. Maks, kui elutähtis organ vajab korralikku verevarustust, et toime tulla oma tähtsaima ülesandega – vere puhastamisega. Kaanide süljes leiduvad ensüümid aitavad nii põletiku vastu, kui suurendavad verevarustust, samuti on nende süljes histamiini-sarnast ainet – see kõik aitab tugevdada maksa tervist.

Alopeetsia ja kiilaspäisuse ravi
paraneb juuksekasv ja isegi kõõmast saab lahti

Kaaniteraapia parandab verevarustust, seega võib kaane pähe asetades parandada lokaalset verevarustust, mis toob karvafoliikulisse rohkem toitaineid ja aitab seega kaasa juuste kasvule. Ka kõõma puhul võib kaanidest abi olla – kõõm on reeglina seotud teatavat tüüpi seenega ja kaanide süljes on antibakteriaalseid komponente, mis aitavad seenega toime tulla.

Väsinud ja turses jalad
paraneb verevarustus ning lümfiringe paraneb, aitab lõõgastada

Kaanid aitavad parandada juba tekkinud jalgade probleeme ning neid ka edukalt ennetada. Vedelik peab kehas ringlema. Kaaniteraapia parandab vere- ja lümfiringet tänu millele väheneb väsimus ja turse, jalad lõõgastvad..

Kasutatud allikad:
Kaaniteraapia välismaal (Leeches Therapy) ning Alkeemia.ee

 

Tunned, et kaaniteraapiast võiks olla abi sulle või lähedasele?

Loe kaaniteraapia kohta SIIN.
Soovid tulla kaaniteraapiasse. Võta ühendust meiega.